Znak jakości „Laur Eksperta” dla usługi Leasing Monitor

Z wielką radością i satysfakcją pragniemy poinformować Państwa, że nasza usługa Leasing Monitor otrzymała Znak Jakości w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Doradztwa Konsumenckiego dla Firm „Laur Eksperta”.  Znak Jakości przyznany został na podstawie pozytywnej opinii członków Kapituły Ekspertów, reprezentujących instytucje naukowe i środowiska akademickie.

Założeniem Konkursu jest wyróżnienie najlepszych produktów i usług dostępnych na polskim rynku, które „właściwie odpowiadają na potrzeby klientów, cechują się nowoczesnością, wysoką jakością, oryginalnością oraz potencjałem innowacyjnym”. Tym samym uznawane są wartościowe i godne polecenia klientom.

Dla nas to wielki zaszczyt oraz motywacja do dalszego rozwoju.  Serdecznie dziękujemy za zaufanie, którym nas Państwo darzycie.

03/2018

Gepard Biznesu 2017 dla MGW Corporate Consulting Group

Miło nam poinformować, iż spółka MGW CCG otrzymała wyróżnienie w XII edycji konkursu Gepardy Biznesu 2017 za dynamiczny rozwój i wzrost wartości rynkowej nadawany przez Instytut Europejskiego Biznesu.

Dodatkowo, naszej firmie zostały przyznane tytuły Efektywna Firma 2017 i Mocna Firma Godna Zaufania 2017.

Bardzo cieszymy się, że doceniono nasze zaangażowanie nakierowane na potrzeby Klientów, ponieważ ciągłe podnoszenie jakości świadczonych usług stanowi dla nas najwyższy priorytet.

gepard biznesu 2017

01/2018

Kalkulator leasingowy – weryfikacja oprocentowania

Udostępniamy Państwu bezpłatny kalkulator wspomagający proces poszukiwania najbardziej atrakcyjnej oferty leasingowej. www.kalkulatorleasingowy.com.pl

W odróżnieniu od powszechnie dostępnych kalkulatorów służących do wyliczania rat leasingowych, nasz kalkulator ma na celu zweryfikowanie wysokości rzeczywistego oprocentowania umowy leasingu bądź oferty leasingowej. Dlaczego warto to weryfikować?

Zauważyliśmy w naszej codziennej pracy, że często nie zadajecie sobie Państwo pytania o poziom marży firmy leasingowej, operując jedynie sumą opłat. A wystarczy drobna zmiana parametrów (np. opłata wstępna, wykup, ilość rat), aby suma opłat uległa zmniejszeniu, a marża finansującego wzrosła. Wiedza o marży daje więc szerszy zakres informacji niż inne wskaźniki.

Wystarczy wypełnić kilka danych, a informacja o wysokości rzeczywistego oprocentowania zostanie przesłana na Państwa adres mailowy.

Zapraszamy do korzystania!

09/2017

Leasing dla branży transportowej – konferencja podczas Targów Exposilesia

Każdy prowadzący działalność gospodarczą, zwłaszcza korzystający z finansowania w formie leasingu powinien potrafić dobrać najbardziej korzystne dla siebie warunki takiego kontraktu. Wychodząc z tego założenia MGW przygotowało konferencję – szkolenie na temat sposobów i warunków pozyskania optymalnego finansowania leasingowego.

Konferencja odbędzie się 27.04. o godzinie 9.30, w trakcie Targów Transportex w sali seminaryjnej na terenie pawilonu wystawowego EXPOSILESIA. Link do informacji targowej:

http://www.exposilesia.pl/transportex/15/0/pl/

Na szkoleniu przekażemy unikalną wiedzę o możliwościach uzyskania niskiej raty, zawarcia umowy leasingu pozabilansowego, możliwościach usunięcia niewłaściwych zapisów OWUL itp. Wykładowcami będą specjaliści – praktycy, z wieloletnim doświadczeniem pracy w wielu instytucjach leasingowych.

Program Konferencji został przygotowany tak, aby zapoznać uczestników z najważniejszymi elementami zapewniającymi bezpieczeństwo i minimalizację kosztów leasingu. Między innymi omówimy:

  • Wpływ struktury transakcji leasingu na wysokość miesięcznych obciążeń;
  • Możliwość obniżenia kosztów w wyniku zastosowania niestandardowych rozwiązań
  • Wagę negocjowania zapisów prawnych OWUL dla bezpieczeństwa i przewidywalności przyszłych kosztów

Jest to wiedza, której nie da się uzyskać na żadnym znanym nam szkoleniu, ani przeczytać w dostępnym wydawnictwie, broszurze, itp. W przypadku zainteresowania, prosimy o jak najszybszą deklarację uczestnictwa, nie później niż do dnia 21.04.2017 r. Udział w szkoleniu jest nieodpłatny.

Zgłoszenia prosimy nadsyłać mailowo lub telefonicznie do:

Małgorzata Janic
tel. (22) 292-81-10
mail: malgorzata.janic@mgwccg.pl

04/2017

Farm Frites Poland wśród nowych Klientów MGW CCG

MGW Corporate Consulting Group zawarła umowę o współpracy z Grupą Farm Frites Poland, celem której jest wsparcie w procesach aranżowania finansowania leasingowego. Oczekiwanym skutkiem współpracy jest obniżenie kosztów finansowych nowo zawieranych umów jak również optymalizacja ryzyka operacyjnego i finansowego wynikająca z warunków umów leasingu.

03/2017

MGW Doradca Restrukturyzacyjny Sp. z o.o. Nadzorcą sądowym w nowych postępowaniach restrukturyzacyjnych

Spółka zależna od MGW CCG wyznaczona została przez Sąd Rejonowy w Toruniu na nadzorcę sądowego w otwartym postępowaniu układowym dla Spółki SKIBICKI TECHNIKA TRANSPORTOWA Sp. z o.o. , uzyskując poparcie dla swojej kandydatury od jednego z wierzycieli Dłużnika czyli Urzędu Skarbowego w Toruniu.

02/2017

MGW Doradca Restrukturyzacyjny został również wyznaczony na Nadzorcę Sądowego w otwartym przez Sąd Rejonowy w Białymstoku przyspieszonym postępowaniu układowym dla Spółki BIZON CHUCKS, zyskując poparcie dla swojej kandydatury od Instytucji Finansowych będących Wierzycielami Dłużnika.

11/2016

MGW CCG Doradca Restrukturyzacyjny Sp. z o.o. nadzorcą sądowym

Spółka zależna od MGW CCG została wyznaczona przez Sąd Rejonowy w Białymstoku na funkcję nadzorcy sądowego w związku z otwarciem przyspieszonego postępowania układowego firmy Auto Hit S.A. Wniosek o wyznaczenie nas na tą funkcję został przesłany przez Auto-Hit S.A. I uzyskał poparcie największego wierzyciela finansowego tej Spółki jakim jest Alior Bank.

07/2016

Fraikin Polska Sp. z o.o. i Hama Polska Sp. z o.o. nawiązały współpracę z MGW CCG

Z przyjemnością informujemy, że  udało nam się nawiązać współpracę z dwoma dużymi klientami z rynku wynajmu pojazdów samochodowych i zarządzania flotą: FRAIKIN Polska Sp. z o.o. oraz HAMA Polska Sp. z o.o. Oba znaczące na rynku podmioty, dysponujące dużymi flotami pojazdów, finansowanymi w dużej części umowami leasingu i pożyczek, uznały za korzystne nawiązanie z nami szerokiej współpracy w zakresie zarządzania zawartymi umowami, outsourcingu wybranych czynności związanych z księgowaniem tych umów oraz wsparcia w procesie organizacji nowego finansowania. Dzięki zawartej umowie o współpracy MGW CCG odpowiedzialne jest za monitorowanie ryzyk związanych z umowami leasingu, ich bieżącą administracją oraz wprowadzaniem dokumentów księgowych do systemu LEASING MONITOR, dzięki któremu Klienci mogą zaciągać wszystkie te dokumenty do swoich systemów księgowych zgodnie z przyjętych w ich spółkach planem kont.

07/2015