Restrukturyzacja umów leasingu

Ryzyko działalności to również problemy z bieżącymi płatnościami. Brak uregulowania należności przez kontrahenta, wahania koniunktury na rynku, zdarzenia losowe mogą doprowadzić do pustej kasy, nawet pomimo wykazywanego zysku. W leasingach czy kredytach pojawiają się opóźnienia w płatnościach. Co robić w takich sytuacjach?

Po pierwsze, nie wolno udawać, że nic się nie dzieje. Szybka reakcja to większe prawdopodobieństwo osiągnięcia satysfakcjonującego porozumienia z Finansującymi.

Po drugie, konieczna jest realna ocena swoich możliwości płatniczych. Bez tego rozmowy będą niekonkretne, a nikt tego nie lubi.

I wreszcie po trzecie, profesjonalizm kontaktów z Finansującymi, którzy cenią sobie przewidywalność i rozsądek swoich rozmówców. Nie jesteś pewien czy sam dasz radę? Udział profesjonalnego partnera wzmocni Twoją pozycję negocjacyjną.

Pomożemy Ci przygotować i przeprowadzić adekwatne do sytuacji działania restrukturyzacyjne:

 • Zweryfikujemy opisaną przez Ciebie sytuację Twojej firmy;
 • Wspólnie opracujemy przekonującą dokumentację dla Finansującego
 • Zarekomendujemy optymalną ścieżkę rozmów, zależnie od oceny sytuacji:
  • Wstrzymanie ewentualnych działań windykacyjnych
  • Prolongatę spłat części lub całości zadłużenia
  • Opracowanie nowego, realnego terminarza płatności
  • Zawieszenie naliczania bieżących rat do czasu uregulowania zadłużenia
  • Dokonanie kompleksowej restrukturyzacji umowy leasingu
  • Dokonanie organizacyjnej i kosztowej restrukturyzacji całej firmy
  • Przeprowadzenie restrukturyzacji w oparciu o nowe Prawo Restrukturyzacyjne

Reagujcie szybko, nie czekajcie aż sprawa trafi do windykacji. O wiele trudniej rozmawia się z pozycji rozwiązanej umowy, niż w sytuacji, gdy sami zgłaszacie problem z ich obsługą. A i koszty gwałtownie rosną pogarszając jedynie sytuację.

Mamy duże doświadczenie w restrukturyzacji umów leasingu. Wiemy również, że w takiej sytuacji trudno zdecydować się na dodatkowe wydatki na opłacenie specjalistów. Nasze wynagrodzenie w większości może więc mieć postać success fee naliczanego dopiero po osiągnięciu zakładanego celu restrukturyzacji zobowiązań. Z pewnością będzie ono również znacząco niższe, niż koszt pozostawienia problemu bez podjęcia skutecznych działań.

Kontakt

Jarosław Melon
Jarosław Melon
Product Manager
T: +48 22 292 81 08
M: +48 601 416 179
jaroslaw.melon@mgwccg.pl

Ewa_robakiewicz_internet
Ewa Robakiewicz
Starszy Konsultant
T: +48 22 292 81 17
ewa.robakiewicz@mgwccg.pl